КАНІСТЕРАПІЯ АБО ЛІКУВАННЯ СОБАКАМИ ДІТЕЙ...

КАНІСТЕРАПІЯ З НАШИМИ СОБАКАМИ...

Собака − ефективні «ліки» від гіподинамії, спричиненої малорухливим способом життя. Прогулянки з собакою знижують ймовірність серцево-судинних захворювань, інфаркту міокарда й інших захворювань серця і судин.
Спілкування із собаками допомагає при деяких психічних розладах і позитивно впливає на настрій хворих дітей і дорослих, самотніх людей похилого віку, на їх емоційну рівновагу. Навіть тільки присутність собаки в тій же кімнаті може понизити артеріальний тиск людини. Каністерапія рекомендується при неврастенії, істерії, психастенії і неврозах.
Щоденні прогулянки із собакою полегшують стан при атеросклерозі, надмірній вазі, стресах, хворобах серця і кровообігу, ревматизмі. Лежачи під боком у господаря, він не тільки зігріває, але й знімає біль при радикуліті та остеохондрозі.
У штаті Вашингтон (США) навчають собак-поводирів для сліпих інвалідів, а також собак, що супроводжують епілептиків, які починають гавкати, перш ніж їхній господар відчує наближення нападу. Після спеціального тренування собаки можуть попереджати своїх господарів, хворих на епілепсію, про напади (причому відбувається це за 30−60 хв.) до того неприємного моменту, коли люди ще ні про що не підозрюють. Відзначають, що так само гостро собаки відчувають наближення кризу і при захворюванні їхніх господарів на цукровий діабет.